LETYSHOPS czyli jak zarabiać na zakupach!

Osobiście nie znam już osoby, która nie robiłaby zakupów przez Internet. Składa się na to wiele czynników i okoliczności. Są to m.in: wygoda, oszczędność czasu oraz nieograniczony wybór wśród produktów, jakie oferują sklepy on-line na całym świecie. 

Osoby, które do niedawna były przeciwne nabywania rzeczy w sieci, dość radykalnie zostały zmuszone do zmiany zdania. Sytuacja, w której wszystkie sklepy poza spożywczymi z dnia na dzień zostały zamknięte, tylko Internet dawał szansę kupienia sobie butów, mebli ogrodowych lub roweru. 

Co ciekawe, spora liczba osób tak polubiła "shopping w necie", że nie dość, że nie zamierza z niego rezygnować, to planuje stopniowo zwiększać ilość zakupów wirtualnych kosztem tych w galeriach handlowych.

A co jeśli na tych wszystkich naszych zakupach możemy jeszcze zarobić???

LETYSHOPS to cashback za własne zakupy w Internecie


LETYSHOPS - o aplikacji dowiedziałam się oczywiście z mediów społecznościowych. Ogólnie mam ostatnio takie nieodparte wrażenie, że całą wiedzę podręczną, jaką czerpię o życiu doczesnym (zakupy, trendy, produkty, afery polityczne) to głównie z Instagram'a.

Też tak macie?
 
Generalnie nie jestem zbyt entuzjastycznie nastawiona do żadnych programów lojalnościowych. Większość z nich ma na celu przywiązanie nas do siebie jako klienta obiecując w zamian złote góry. Ot, taka psychologia sprzedaży. 

Ja do końca życia nie zapomnę żalu studentki, która regularnie tankowała za ostatnią kasę ze stypendium, tylko i wyłącznie na stacji Statoil, aby otrzymywać punkty lojalnościowe. Po roku takiego wiernego użytkowania mogłam sobie za nie wybrać, co? 

UWAGA! - długopis!

Żal, rozgoryczenie i smutek. Pojedynek pokolenie Y vs. agresywny marketing zachodnich koncernów, wynik - nokaut. 

Od tej sromotnej porażki mej minęło już trochę miesięcy, a i rynek konsumencki przez te dwie dekady również się bardzo zmienił. 

Sieci stacji Statoil dawno nie ma, a konkurencja sprawiła, że firmy myślące perspektywicznie, dbają o swoich klientów i to bardzo.

Przykładem może być tutaj  SEPHORA, która na każde urodziny przesyła mi prezent w postaci vouchera na 150zł! Nieważne, że dołącza do niego katalog najnowszych kremów przeciwzmarszczkowych. To mniej więcej tak, jakby dopisali na odwrocie prezentu, życzenia o następującej treści: "Tak wiemy, że się "Grarzynka" starzejesz, ale umiemy temu zaradzić. Ho, kup se krem ze zniżką i to jaką! 

Otóż droga (dosłownie i przenośni) Sephoro, zawsze za ten bon kupuję sobie perfumy - bo mam godność i honor ;)

Wracając do sedna wpisu, czyli Letyshops to najfajniejsze w nim jest to, że otrzymujemy pieniądze za własne zakupy i to tam, gdzie chcemy i kiedy chcemy.


JAK DZIAŁA LETYSHOPS?


Wprost banalnie. Rejestrujemy sobie konto poprawnie ściągniętej aplikacji na telefon i/lub na stronie instalując wtyczkę do przeglądarki, z której korzystamy najczęściej w naszym komputerze (Chrome, Firefox, Safari). Jedno konto daje potem możliwość korzystania z obu opcji naprzemiennie.

Osobiście uważam, że wtyczka w przeglądarce jest o wiele wygodniejsza. Aplikacja "Lety" w telefonie nie działa jeszcze płynnie z apkami sklepowymi i finalnie i tak musimy kupować z przeglądarki z telefonu, co jest zawsze mniej komfortowe. 
Dodatkowo, aby sprawdzić aktualne promocje w sklepach, każdorazowo musimy otwierać aplikację.

Natomiast zainstalowana wtyczka w komputerze samoczynnie rejestruje nasze wizyty w sklepach, informując czy dany sprzedawca oferuje cashback i jakiej wysokości. Jeżeli decydujemy się na zakup, wystarczy aktywować wyskakujące okienko i gotowe.


ILE MOŻNA ZAROBIĆ Z LETYSHOPS?


A raczej ile można odzyskać z wydatków poniesionych na zakupy w sieci. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tego ile wydajemy i jakiej wysokości cashback udało nam się upolować. Aktualnie baza Lety to 3767 sklepów, które oferują zwroty od 1 do kilkudziesięciu procent lub konkretne kwoty w przypadku zakupu usług. 

Oprócz standardowych stawek są również dostępne okresowe tzw. "hotdeals". W ściśle określonym czasie albo na konkretny asortyment zwroty ze sklepu są wielokrotnie przemnażane. 

Tutaj wiodą prym takie marki jak: LIDL, MODIVO, EOBUWIE, ZALANDO LOUNGE, ALIEXPRESS czy ANSWEAR gdzie cashbacki często sięgają nawet 20% i często łączą się z wyprzedażami.

Dlatego bez względu na to czy robimy zakupy w sieci regularnie, czy skusiliśmy się na jednorazowy zakup tańszego sprzętu AGD, po jakimś czasie na koncie możemy zebrać całkiem sporą sumkę.


CZY SĄ HACZYKI?


Nic, ponad to, co jest napisane w regulaminie. Na zaksięgowanie kwoty na naszym koncie w Letyshops czekamy od 30 do nawet 90 dni. Do tego czasu widnieje ona w sekcji oczekujące. Dzieje się tak, ponieważ sklep musi mieć czas na weryfikację naszego zakupu. Czy nie został on anulowany bądź zwrócony albo, czy kwota zwrotu nie została naliczona na produkty, które nie były objęte promocją. 

Osobiście polecam dokładnie przeczytać opis cashbacku danego sklepu, bo o ile letyshops działa sprawnie, tak sklepy często anulują zwrot pod byle pretekstem. W moim przypadku dzieje się tak zawsze w EURO RTV AGD

W przypadku odrzucenia transakcji przez sklep można się zawsze odwołać i poprosić o ponowną weryfikację. Widziałam przypadki, w których samo Letyshops z własnych środków stara się kompensować Klientowi stratę i wypłaca cashback. W moim odczuciu to bardzo dobrze świadczy o firmie i uznać można za bardzo prokonsumenckie. 

Mimo wszystko warto czytać warunki promocji, unikając rozczarowania.

WYPŁATA PIENIĘDZY Z LETYSHOPS?


Jak pisałam wyżej wszystkie uzyskane zwroty te oczekujące oraz saldo gromadzone są na naszym koncie w Letyshops. Jeżeli uznamy, że czas na wypłatę wystarczy, że podamy numer konta i zlecimy przelew. W ciągu kilku dni pieniądze pojawią się na naszym rachunku bankowym. 

Letyshops realizuje przelewy tradycyjne, SEPA oraz na konto PAYPAL.

LETY-STATUS

Dla osób, które regularnie klikają w linki aktywacji zwrotu gotówki, Lety ma również swój wewnętrzny program lojalnościowy. Są to statusy od START do GOLD, które samoczynnie aktywują się po przekroczeniu kwot zebranych z cashbacku. Poszczególne statusy dają dodatkowe 0,5% - 1,5% do premii gwarantowanej przez sklep.

Komentarze

Copyright © Fancy Life Lover